RVT43HLBNWN00
manufacturer:
Riverdi
Description:
4.3" IPS TFT BT817Q HIGH BRIGHTN
Category:
Optoelectronics
Specifications
Category:
Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color:
Display Type:
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status:
Active
Package:
Box
Viewing Area:
53.86mm W X 95.04mm H
Series:
EVE4
Diagonal Screen Size:
4.3" (109.22mm)
Graphics Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen:
Mfr:
Riverdi
Backlight:
LED - White
Display Mode:
Transmissive
Interface:
QSPI, SPI
Dot Pixels:
480 X 272
Controller Type:
BT817Q
Model Number:
RVT43HLBNWN00
Introduction
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272